Jaké by to bylo, vůbec se nesnažit. David Pomahač ohlašuje druhé album

David Pomahač David Pomahač foto: Tomas Carl Allen

David Pomahač (ex-Kieslowski) je Neviditelný. Jeho druhé album je ovlivněno mikropříběhy lidí, sci-fi a předně dílem H. G. Wellse, vzniklo ve spolupráci s Martinem Hůlou alias Bonusem a vyjde 19. dubna u Minority Records. Mezi hosty na albu budou houslistka Jenovéfa Boková, violoncellistka Marie Dorazilová či Pomahačův syn Jáchym, který ho doprovází na koncertních pódiích.

„Když pracujete víc, než musíte, uspokojení se nedostavuje, smysl se v návalu denních úkolů ztratil vystřídán nudou a rutinou. Začnete snít a plánovat dovolenou, odpočinek… možná cestu do vesmíru, možná definitivní,” říká Pomahač a navazuje tak na slova úvodu utopického románu Lidé jako bozi, která jsou zakomponována v písni Dovolená. Autorkou doprovodného videoklipu je Heike Mayhoferová.

Spolupráce Pomahače a Hůly začala remixy skladeb Kieslowski, pro dvojici připravoval aranže starých písní a několikrát s nimi i hrál. „Později jsme se dohodli, že bych produkoval další desku Kieslowski. K tomu sice nedošlo, ale začali jsme se s Davidem scházet a točit společně. A tak vznikl Neviditelný. Ten proces byl zajímavý, všechny skladby vznikaly v podstatě ze záchytů různých společných mikromotivů a smyček. V první fázi jsme používali hlavně syntezátory a samplery, materiál jsem zaranžoval do písňovějších tvarů a David k nim napsal texty,” dodává Hůla.

První veřejný poslech alba proběhne 19. dubna v 18:00 v pražském Rekomandu, kde bude možné zakoupit číslovanou limitovanou edici vinylu Neviditelný. Následovat bude křest v pražském Café V Lese tentýž den a turné bude pokračovat 6. 4. na festivalu Red Bird v MeetFactory, 20. 4. v Ostravě, 21. 4. v Opavě, 22. 4. v Novém Jičíně a 29. 4. v České Třebové. 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.