James Harries ohlásil album, vypustil klip

James Harries, písničkář z anglického Manchesteru, který už přes patnáct let žije v Praze, je známý nejen svojí písničkářskou tvorbou, ale také jako spoluautor hudby k filmům (Lidice, Feťáci z New Yorku). Po albu Voice Memos: a collection of songs I recorded on my mobile phone natočeném na mobilní telefon se navrací s další komorní, v pořadí již šestou deskou.

Ještě než se tak stane, zpěvák vydává klip, který doprovází jeho píseň z opuštěného hotelu. „Píseň Salvation vznikla v malém hotelu v Holandsku, kde jsem se ocitl úplně sám. Byl jsem jediný host, a tak se mě milá dáma z hotelu zeptala jestli mě tam může nechat, že by chtěla mít volno. Dostal jsem klíče od všech pokojů a místností, a než jsem se nadál, byla pryč. Venku pršelo, tak jsem ani neměl výčitky, že neobjevuju krásy města,“ otevírá příběh jinak anglicky vyprávěné písně Harries. Ten obešel celý hotel s kytarou v ruce, aby se usadil a začal hrát pln samoty právě Salvation. „Je v ní cítit stesk po domově, ale na druhé straně i určitá vzdorovitá naděje a přesvědčení, že jsem konec konců velice šťastný muž. Všichni se pořád za něčím ženou, takže pak ani nejsou schopní ocenit to, co mají.“

Until The Sky Bends Down vyjde po dvou letech 28. srpna. Křest proběhne v Experimentálním prostoru NoD.

James Harries – křest, NoD – Praha, 15. 9. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.