James Welburn míří se svým novým projektem do Rosic a Bratislavy

James Welburn James Welburn

Preciznost a intenzita temnoty, to je slovy návštěvníků někdejšího brněnského vystoupení základní kámen tvorby Jamese Welburna, jehož zásadní požadavek byl nahlas, hlavně nahlas. S jeho dalším projektem SKÅR se vrací, tentokrát zavítá do Rosic a Bratislavy (kde hrál i během Nextu).

James Welburn v SKÅR rozvíja svoj recept tlakovanie temných búriacich noise-drones, ktoré vo svých sólových vystúpení piluje niekoľko posledných rokov, a posúva ich z pozície surového primitívneho noiseu charakteristického pre staršie koncerty do rafinovaných hlukových náletov,“ uvádí pořadatelé z AVA Kolektivu a dodávají, že v jeho současném projektu snoubí elektrizující napětí v hypnotičnost hutných dronových stěn. Ty rozestaví jak v bratislavském klubu Fuga, tak během rosického experimentálního audiovizuálního festivalu Hradby samoty.

V Bratislavě Welburna doprovodí ještě Bios, slovenská dvojice charakteristická analogovým komponováním a zálibou v drone a industriálu. „Príležitostný spev kombinuje blackmetalové vokály s recitáciou. Táto hudobná osnova je sprevádzaná autorskou videoprojekciou, ktorá uzatvára temný kruh vrstiev a hlukových plôch,“ dodává Lucia Šimková za AVA.

SKÅR + Bios, Bratislava - Fuga, 17. 7. 16
Hradby samoty, Rosice - Hrad, 14.-16. 7. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.