Jan P. Muchow vydá kolekci své filmové hudby, dojde i na koncertní provedení

Jan P. Muchow a The Antagonist Jan P. Muchow a The Antagonist

Jan P. Muchow je znám coby zakladatel kultovních Ecstasy of Saint Theresa, v současnosti však spíš jako producent. Na vlastní tvobru ovšem nezanevřel, patří koneckoncům k výrazným českým skladatelům filmové hudby. Držitel čtyř cen Český lev a dalších si „v několika filmech i zahrál a hned svým hereckým debutem v hlavní roli filmu Šeptej se stal symbolem části generace devadesátých let,” uvádí průvodní zpráva, která ohlašuje vydání alba The Antagonist. Muchow je totiž v prvé řadě muzikant. A album vyjde 11. srpna.

„První byla idea živého provedení. Drtivá většina mé filmové tvorby nikdy z pódia nezazněla. Když jsem postupně tuto myšlenku začal komunikovat s kolegy, kteří se na jednotlivých filmových projektech spolupodíleli, zjistil jsem, že se nabízí možnost koncertovat s tak fantastickými hudebníky jako jsou Marek Doubrava, Ema Brabcová, Václav Havelka, Marie Dorazilová, Jenovéfa Boková nebo Honza Janečka,” vysvětluje Muchow genezi aktuálního projektu. Výsledné LP obsahuje 20 skladeb (17 na CD) a příslibem je „pestrá hudební paleta emocí a nálad, v níž jednotlivé kompozice fungují samostatně i dohromady jako celek. Je to poslouchání křehké i rázné, pestré i minimalistické.” 

Samotný Muchow dodává následovné: „Každá skladba má svůj jedinečný příběh a víceméně ke každé skladbě, kterou jsem složil, mám trvalou vazbu. A dost možná, když se mě zeptáte jiný den, budu mít jinou odpověď. Nicméně, ze zpívaných věcí bych v tento moment určitě nevynechal I'll Dream On z filmu Yuma a z instrumentálních A Beach, napsanou pro film Normal.” 

Živě dojde na Poděbrady, kde Muchow zahraje s šesticí muzikantů a VJ Cladem, který připomene filmy na plátnu za hudbební produkcí, a The Antagonist dodávají, že na další koncerty ještě má dojít.

Jan P. Muchow a The Antagonist, Poděbrady – Soundtrack Festival, 25. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.