Muzikant Králíček – Páči sa mi MŽ

Midi Lidi jsou jednou z českých stálic v line-upu slovenské Pohody. Loni zvládli vydat hned dvě řadová alba zároveň, což jsme s nimi probírali v rozhovoru. Na trenčínském letišti se ale letos ukážou ve zcela ojedinělém projektu, který byl plánován ještě za života Mira Žbirky. Ten se jeho realizace už bohužel nedočkal, tak jeho průkopnické album Nemoderný chalan z roku 1984, které nahrál v produkci Laca Lučeniče s kapelou Limit v roce 1984, zazní jako tribut.

Živě ho představí právě Lučenič s kapelou Midi Lidi během zahajovacího koncertu Pohody 2022. Zazní i písně z dalších Mekyho alb Chlapec z uliceZlomky poznania. Petr Marek se v jedné ze svých písní, které nahrál pod sólovým alter egem Muzikant Králíček, vyznal z lásky k Mekymu : „Páči sa mi Miro Žbirka, páčia sa mi jeho pesničky, páčia sa mi dlhé roky, popri ňom starnem pomaličky.“ Volba kapely, která vzdá slovenské legendě hold, tak byla jasná.

„Zvažovali sme, čo s rozbehnutým projektom urobiť, keď Meky zomrel. Napokon sme sa rozhodli koncert urobiť ako oslavu jeho tvorby, nadhľadu a radosti z hudby,“ komentuje Michal Kaščák.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.