Jelly Belly vyráží na turné, v Česku budou pečení vaření

Jelly Belly, Chee Chaak Fest 2015 Jelly Belly, Chee Chaak Fest 2015 Libor Galia

Omamná hutná košická kytarovka Jelly Belly vydala loni v listopadu povedené This Ain't No EP, jehož otvírák, skladba Michigan Central Station, silně rezonoval i v našem Echolokátoru. „Tříštěná a zvonivá, postupně vrstvená psychedelie to odstartuje, aby po minutě a půl převzaly hlavní roli hutná, těžkopádná cyklická basa, strojové dunivé bicí a šeptavě zastřený hlas, napínající, gradující, a přesto zcela monotónní. Plíživá síla hlavní linie, tak pevně a přísně držená v konstantním metronomu a jaksi v pozadí, obmotává s každou repeticí a nechává posluchače, který očekává výbuch, na trní,“ napsali jsme tenkrát.

Čtveřice nyní s novým materiálem konečně vyráží na turné. A v Česku je bude téměř nemožné minout. Zahrají totiž hned na osmi místech, rozprostřených od Kopřivnice po Cheb. Dvakrát se pak zastaví i v rodném Slovensku. Chcete-li se zapomenout v kytarových dálavách, mnoho lepších příležitostí v lednu a únoru nenaleznete. Nemluvě o zajímavých doprovodech, které se na jednotlivých koncertech objeví.


Jelly Belly na turné:
26/01 Olomouc, Ponorka (+ Nachttante)
27/01 Plzeň, Pod Lampou (+ Pretty Old Sound, In Basement)
28/01 Kladno, Auto Da Fé
29/01 Hradec Králové, Pilňáčková továrna (+ ±0, The Czech Psychedelic Society Manifesto)
30/01 Cheb, Jazz Rock Café (+ Girl Therapy, Nik)
31/01 Praha, Basement Bar (+ Prodavač)

25/02 Žilina, Stanica
26/02 Kopřivnice, Mandala (+ Dirty Picnic)
27/02 Trenčín, Klub Lúč
28/02 Pardubice, Dub

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.