Foto: Jelly Belly + Nachttante, Olomouc – Ponorka, 26. 1. 16

Jelly Belly, Olomouc – Ponorka, 26. 1. 16 Jelly Belly, Olomouc – Ponorka, 26. 1. 16 Marcel Skýba

Ponorka, ikonická undergroundová putyka v Olomouci, kde se vstupné vybírá na dobrovolné bázi do rezavého plechového hrnce nebo ošuntělého klobouku, kde člověk smrdí cigaretovým kouřem i na fotce a kde se koncerty odehrávají bez pódia, v malém výklenku, těsném kontaktu a za konstantního řečnického šumu štamgastů, kteří o alternativní hrátky nejeví sebemenší zájem a ruch z reproduktorů se snaží překřičet hrdelním pivním řevem, má neodolatelnou atmosféru.

Koncerty zde působí tak nějak pravě, poctivě, špinavě. Nachttante, experimentální instrumentální psychedelický šrumec s klarinetem, jazzovou nádivkou a projekcí poslepovanou z béčkových hororových výjevů, a omamní košičtí tripeři Jelly Belly, kteří s hutnou basou a nekonečnou psych-transovou kytarovou gradací odstřelí na první dobrou, to potvrdili do puntíku. A Marcelovy fotky to potvrzují ještě více. (Tomáš Franta)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.