Jiří Bulis v podání Řezníčka připomene vánoční atmosféru Kabinetu Múz

Jiří Bulis Jiří Bulis

Ruku v ruce s vánočními svátky přichází čas nostalgie a tepla rodinného krbu. Od založení brněnského Kabinetu Múz uplynulo čtvrtstoletí, po revoluci zde začala nová éra HaDivadla, a po prknech, která i dnes významně reflektují alternativní scénu, už tehdy pobíhali kromě divadelníků také hudebníci. Každoročně před Vánoci zde měl u klavíru svou skromnou soaré Jiří Bulis.

Přestože písničkář Jiří Bulis, dvorní skladatel HaDivadla a Husy na provázku, už na Brno poetické shlíží z nebeských sudet, jeho tvorbu připomene a na tradici se pokusí navázat Gustav Řezníček. Ten patřil mezi mladé absolventy herectví, které v Ochotnickém kroužku vedl J. A. Pitínský, a jenž vynikl v adaptaci Lidské tragikomedie Ladislava Klímy anebo v muzikálu Hvězdy na vrbě. Po pětadvaceti letech v Kabinetu Múz – ve kterém v současnosti mimo námi reflektované koncerty probíhají inscenace mj. Divadla Feste – Gustav Řezníček naváže na předvánoční tradici jedinečným koncertem s písněmi Jiřího Bulise, Řezníčka během večera pojmenovaného … v srdci na věky  na klavír doprovodí Richard Dvořák.

Dodejme, že jedna z poklon in memoriam loni vyšla právě Bulisovi. Hold mu tenkrát formou alba cover verzí vzdala česká alternativní scéna vedená Martinem Kyšperským (Květy). Vedle něj Bulisovu tvorbu připomněla jména jako Bratři Orffové, Zrní, Dva či OTK. 

… v srdci na věky (Pocta Jiřímu Bulisovi), Brno – Kabinet Múz, 13. 12. 16

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.