Jiřímu Bulisovi vzdají hold Zrní, Bratři Orffové či OTK

Jiří Bulis Jiří Bulis

Neznáte Jiřího Bulise, autora divadelní, filmové, ale i volné tvorby? To by se mohlo brzy napravit.

Když před více než dvaceti lety, v květnu 1993, zahynul šestačtyřicetiletý Jiří Bulis při autonehodě, měl na svém kontě tři gramo singly a jednu podomácku vydanou kazetu s písněmi nahranými na vánočním večírku u přátel,“ uvádí dvojice Bulisová - Kyšperský, která za projektem stojí. „Od té doby, díky úsilí několika lidí, kamarádů a příznivců, vyšly posmrtně 4 CD mapující jeho tvorbu (jediným dluhem zůstává už asi jenom jeho filmová hudba).“ I když se dluh s filmovou hudbou ani tentokrát nezamaže, brněnskému bardovi vzdá generační hold zástup alternativních českých jmen, jimiž by tvůrci projektu Bulisovu tvorbu rádi zpřístupnili mladé generaci.

Své podání už přislíbil obligátně Martin Kyšperský a jeho Květy (ti teď vzdávají jeden hold vedle druhého), Biorchestr, Zrní, OTK, Bratři Orffové, Lenka Dusilová, DVA, Bonus, Hm…, Mucha, Bára Zmeková a mají přibýt ještě další.

Album Jiří Bulis Hommage by mělo vyjít v říjnu tohoto roku. Projekt lze podpořit prostřednictvím serveru HitHit.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.