Julian Casablancas představí novou kapelu na Rock For People

Julian Casablancas Julian Casablancas

Festival Rock For People oznámil dalšího headlinera svého letošního programu. Na své si v Hradci Králové přijdou konečně i příznivci alternativnější scény, svou loňskou desku Tyranny a novou kapelu The Voidz tam doveze newyorský rozervanec Julian Casablancas.

Rock For People má za sebou už dvacet ročníků a do další dekády zatím vstupuje s žánrovými jistotami na hlavních pódiích a rozštěpením do dvou měst a termínů. Na tradičním místě, hradeckém letišti, vystoupí mezi 4. -6. červnem Faith No More, Limp Bizkit, Bastille a také kanadští Three Days Grace, ovšem už bez svého původního frontmana Adama Gontiera. Tuto hlavní sestavu doplní zejména kapely z tvrdších vod jako britští Asking Alexandria, Američané Yellowcard či Red Fang nebo Australané Northlane.

V obvyklý termín 3. -5. července se RFP přesune do Plzně, kam pořadatelé zvou na Motörhead, The Parov Stelar Band, Guano Apes, Modestep nebo Petera Dohertyho. Chybět však nebudou ani „menší“ kapely a umělci z celé Evropy, z těch známějších namátkou švédští The Movits!, britský písničkář Fink, experimentální pop belgických Brns i jejich žánrový (téměř) protipól v podobě starších krajanů Triggerfinger. Novinkou v lineupu jsou surf rockem šlehnutí Finové French Films. Další jména hledejte zde.

Informace o vstupenkách a programu najdete na webu festivalu, do Hradce Králové lze pořídit permanentku za 1 540 korun, jednodenní vstupenku pak za 600 korun.

Rock For People, Hradec Králové – letiště, 4.-6. 6. 15

Rock For People, Plzeň – centrum, 3. -5. 7. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.