Kabinet Múz se ponoří do barev shoegaze, britské The Telescopes doprovodí At Bona Fide

Stephen Lawrie (The Telescopes) Stephen Lawrie (The Telescopes)

Brněnská sezóna třaská především díky tandemu mezi tamní Prahou a Kabinetem Múz, druhý klub ale září i mimo netradiční festival Itch My Hahaha. Na začátku prosince na prkna brněnského klubu zavítají The Telescopes, pionýři shoegaze.

The Telescopes je britské shoegaze seskupení okolo Stephena Lawrieho, které vzniklo roku 1987. Od té doby sice skupina zažila hluchá místa, ale ve vydávání alb nejpozději od svého znovuvzkříšení v roce 2002 nepolevuje. Na svém kontě mají The Telescopes osm alb, přičemž i to aktuální, letošní Hidden Fields sbírá příznivé recenze. Bilanční server Metacritic album rovná na 76 bodů ze sta. Drowned In Sound například uvádí, že jde o nejvýraznější dosavadní počin skupiny.

The Telescopes v Brně uvedou ostravští At Bona Fide, mimo jejichž vlastní kvality hovoří velkou měrou i pořádání festivalu Chee Chaak. Do Kabinetu Múz se vrací, i když se na debutové album stále čeká. Nakonec se představí také Deceased Squirrel on the Phone, tedy manželé Bára a Tomáš Přidalovi. „Po několika předešlých projektech, kde je doplňovali i další hudebníci, zakotvili na dvoučlenné sestavě čerpající převážně z garáže a psychedelie,” uvádí Kabinet Múz.

The Telescopes byli před nedávnem k vidění i v Ostravě. Dne 1. prosince zahrají také v pražském klubu Café V lese, zde je support zatím neznámý.

The Telescopes + At Bona Fide + Deceased Squirrel on the Phone, Brno – Kabinet Múz, 2. 12. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.