Silný trojboj Chee Chaaku. Od českého kytarového ostří po znovunalezení zapomenutého ostrovního shoegaze

At Bona Fide, Creepy Teepee 2014 At Bona Fide, Creepy Teepee 2014 Libor Galia

Ostravští promotéři Chee Chaak se s tím nemažou a se svými následujícími třemi koncertními večery to vezmou hezky od podlahy. Plan B Hardcore Cafe se otřese v základech. Je libo výkvět česko-slovenské klubové scény či tak trochu zapomenutý úkaz ostrovního kytarového shoegaze? Všechno bude...

Již ve čtvrtek 29. října se můžeme těšit na večírek s česko-slovensko-polskou příchutí. Přijedou The Jelly Belly, kteří zaujali svou košickou kombinací omamného shoegaze a post-rockového hlučného ambientu už na letním Chee Chaak Festu, polští Sierść se svým temným punkově-metalovým garážovým vířením a Vložte Kočku, jejichž ojedinělý hudební jazyk nespíš naživo minul málokoho.

Cheechaakovská akce podzimu se odehraje o týden později, 6. listopadu. To se totiž v Planu B ukáží The Telescopes, britská partička, která na počátku devadesátých let vystrkovala růžky v silné shoegaze vlně a která se od svého návratu v roce 2002 rozhodla na deskách více experimentovat a na koncertech vyhledávat malá a intenzivní místa. Aby devadesátkového kytarového lomozu nebylo ten večer málo, do strun hrábne také cheechaakovská hudební exprese At Bona Fide a další slezská kytarová sebranka, přerovští Mancuso.

A co do třetice všeho dobrého? Ideální prolog před zapálením druhé adventní svíčky obstarají 4. prosince ProdavačPacinoČerven. Nejchytřejší český pop, na který jsou rádia krátká, sychravý garážový virvál umazaný ostravským mourem a dvojčlenný instrumentální math-rock.

Chee Chaak tips, Plan B Hardcore Café – říjen–prosinec:

29/10 The Jelly Belly + Sierść + Vložte Kočku

06/11 The Telescopes + At Bona Fide + Mancuso

04/12 Prodavač + Pacino + Červen

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.