Kiasmos odstartují další sezónu Echoes na brněnské Flédě

Kiasmos Kiasmos

Na chvíli přivolat léto a rozproudit krev brněnské kulturní scény, o to se pokusí na brněnské Flédě pořadatelé „putovního“ elektronického festivalu Echoes. I když půjde o DJ set, první položka na seznamu je velkolepá – v pátek 16. září se představí Kiasmos. Ti se vrací do Česka opakovaně, naposledy zahráli letos na Colours of Ostrava, a na Flédě bude zastupovat projekt dvou islandských hudebníků Januse Rasmussena a Ólafura Arnaldse akorát prvně jmenovaný. 

Známé prolnutí klasické hudby a minimalistického techna se tak mírně převáží na jednu stranu. „Pochází z Faerských ostrovů, je producentem elektronické hudby, vůdčí osobností elektro-popové skupiny Bloodgroup a techničtější polovinou islandského multižánrového dua,” uvádí Fléda k Rasmussenovi, který jinak společně s Arnaldsem tvoří už sedm let. O samotných Kiasmos, jejichž hudba na Flédě má mít pré, dodávají pořadatelé následovné: „Experimentální spojení akustického klavíru a smyčců s elektronickou hudbou a technem stále důrazněji vyplňuje propast mezi klasickou a elektronickou hudbou.”  Doprovodem Rasmussenovi bude několik DJů v čele s rezidenty Flédy Himalayan Dalai Lama.

Festival Echoes má za cíl představit výrazné zahraniční elektronické projekty a nadějné talenty středoevropské scény. Dramaturgie akce dává mimo jiné prostor i audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby. Během podzimu v Brně Echoes přivítá ještě francouzského producenta Danger (7. 10.) a italského rappera Crookers (19. 11).

Echoes: Kiasmos (DJ set) + Himalayan Dalai Lama, Brno – Fléda, 16. 9. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.