Kill the Dandies! spřádají plány na nové album

Kill the Dandies!, foto Elina Richter Kill the Dandies!foto: Elina Richter

Symbióza šedesátkových garážových kytar a psychedelie ve floutkovsky drsném podání pětice Kill the Dandies!  by se měla brzy objevit na novém albu. Kapela v čele s Hankem J. Manchinim a La Petite Sonjou je zatím ve fázi plánování a shromažďování nápadů, něco už se ale rýsuje.

„Mám-li mluvit za sebe,“ uvažuje zpěvák a kytarista Hank J. Manchini, „tak se mi v hlavě honí album, které se bude minimálně produkovat, bude rychle nahrané, bude dřevní a ohlodané až na kost. Album, ze kterého bude cítit atmosféra našich koncertů, upocených klubů a rozpáleného letního večera v nějakém velkém městě. Album s písněmi, které budou nekompromisní a krátké a které budou nakonec stejně zase všechny o vztazích na téma ona a on.“

To, jakým směrem se bude nahrávka ubírat, může napovědět i průlet Hankovou hudební inspirací: „Hodně teď poslouchám Motown, ale taky třeba MC5 nebo Glena Campbella, mimochodem pro někoho možná docela slušnej mišmaš, ale pořád nevím, jak tam mám tyhle věci dostat. Ono to nějak vyleze samo.“

Datum vydání známo není, na to je nové album zatím pochopitelně příliš abstraktní. Přece jenom ale v brzké době dostane konkrétnější obrysy. Kill the Dandies! totiž budou součástí chystané kompilace pro Full Moon Stage na Colours of Ostrava, představující kapely, které tam letos vystoupí. Své místo si na výběru najde jejich úplně nová skladba Doomy Woman. Čekáme, těšíme se.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.