Kittchen zakládá kapelu Zvíře jménem podzim

Zvíře jménem podzim Zvíře jménem podzim

Na jaře to kvete pravidelně kromě luk také v kuchyni Jakuba Königa, jehož lze už pár let odhalit za maskou projektu se jménem Kittchen. Na podzim si komiksový tvůrce a někdejší člen Obří broskve zakládá nové uskupení, které příznačně pojmenovává Zvíře jménem podzim. Průvodní zpráva je uvedena slovy, že podzimní melancholie se ukrývá v každém z nás. 

Stýská se mi po písničkách, které jsem slýchal z rádia jako malej kluk. Písničky s nějakým příběhem, emocí, písničky s rozmáchlou aranží. Písničky, kterým rozumí moje babička, máma a kterým jsem rozuměl i já v těch svých devíti letech. Písničky, co zpíval Matuška, Kubišová, Rottrová, Tučný,“ uvádí svůj záměr König, který tak předjímá zájem oslovit všechny generace. Právě takové skladby by chtěl alternativní tvůrce dát dohromady, nahrát album přístupné a nekomplikované. „Samo sebou se mi do nich promítají moje témata, samo sebou jsou ty songy trochu ponurejší.

Do kapely si König přizval několik jmen, s nimiž měl během pohybu na hudební scéně již dříve co dočinění. Kapela Zvíře jménem podzim by tak měla zahrnout Tomáše Neuwertha, s nimž tvoří Kittchen, Ondřeje Zátku, s nimž tvořil Obří broskev, ale dále také Aid Kida, Marii Kieslowski, Tomáše Havlena (dříve Post-hudba), Ondřeje Mataje či Veroniku Linhartovou (alias duo 27). Rozsáhlý výčet hudebníků přitom ani v tuto chvíli není úplný a příslibem je, že první ukázky ze studia (z něhož by měl vzniknout mimochodem dokument) prozradí víc.

Příprava alba už je sice v plném proudu, debut však má přinést až podzim další. „Letos bychom chtěli vydat u Indies Scope stejnojmennou písničku jako singl. Celé album doplněné ilustrovanou knížkou pak vyjde na podzim roku 2017, kdy by tahle parta měla odehrát i pár koncertů,” uzavírá prozatím König.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.