Kittchenovo Zvíře jménem Podzim vystrkuje drápky prvním singlem

Kittchenovo Zvíře jménem Podzim vystrkuje drápky prvním singlem

Česká superskupina, lépe snad patnáctičlenný orchestr složený z výkvětu české alternativy pod taktovkou Jakuba Königa alias Kittchena se s koncem podzimu poprvé nakrátko probouzí. Zvíře jménem Podzim představuje pod IndiesScope eponymní singl, aby následně opět usnulo a naplno ožilo příští rok – tentokrát už s deskou i koncerty.

Stýskalo se mi po písničkách, které jsem slýchal z rádia jako malej kluk. Písničky s nějakým příběhem, emocí, písničky s rozmáchlou aranží,“ vypráví König, s jakým záměrem ke Zvířeti jménem Podzim přistupoval, a první střípek potvrzuje, že se mu jej podařilo splnit nadmíru. Na první poslech zapamatovatelná rádiová melodie, pochodové rytmy postupně gradující k silnému, téměř až stadiónovému refrénu, hmatatelné nadšení z kolektivní práce, odrážející se ve vrstevnaté, avšak nikterak na poslech komplikované aranži. Snad jen text, Kittchenovsky tradičně potemnělý a aluzivní, se částečně vymyká z linie přímočaré a jednoduché éterové písně.

Jak už jsme prozradili před nedávnem, zvířecí orchestr čítá vedle Königa též Tomáše Neuwertha, Marii Kieslowski, Aid Kida, Tomáše Havlena (ex post-hudba), Veroniku Linhartovou a Ondřeje Mataje (alias 27), Terezii Kovalovou, jakož i další Königovy staré známé z Obří broskve a dalších kapel. Ostatně, kompletní seznam participantů naleznete na konci videa. Videa, které dokumentárním způsobem mapuje průběh první čtyřdenní nahrávací session ve studiu 3bees v Jinočanech, během níž se při vzájemném oťukávání všech přítomných hudebníků podařilo singl nahrát. „Tenhle singl můžete brát jako ukázku naší zvířecí síly, se kterou se stále učíme zacházet. Během následujícího roku ale Zvíře určitě zkrotíme a věřím, že vznikne velkolepá deska,“ láká Aid Kid.

Na tu, stejně jako na první velký koncert, si budeme muset počkat až do příštího podzimu, neboť Zvíře jménem Podzim bude „výsostně podzimní kapela“. Určitý prolog se však odehraje již při krátkém letním probuzení, kdy se Zvíře chystá 1. července vystoupit na dosud nejmenovaném komorním českém festivalu. Jistě není těžké nalézt indicie, které napoví, kde se tak stane...

Do té doby se můžete bez přestání propadat v chytlavosti Zvířete, které „zatím vystrčilo jenom čenich a mávlo hejnama ptáků na horizontu.“

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.