Kladenskému areálu Poldi vdechne život tým Lunchmeatu

Kladenskému areálu Poldi vdechne život tým Lunchmeatu foto: Headless Horseman

Ještě než v září vypukne festival Lunchmeat, přichází kolektiv už ve čtvrtek 13. srpna s večírkem prodchnutým myšlenkou na pomíjivost bytí. Jeho podtitul Till the Last s sebou ale nese také dávku motivace vytrvat. Areál kladenské Poldi s konceptem perfektně souzní. Dlouho chátral a teprve nyní se v rukou nových majitelů otevírá kulturnímu dění. 

„Postindustriální krajina je velmi blízká naší estetice, zachovala se tady silná atmosféra, která promlouvá se zvláštní naléhavostí a tíživostí. To jsme se snažili přenést i do naší hudební a vizuální dramaturgie,“ vysvětluje ředitel festivalu Jakub Pešek, přičemž láká na mezinárodní line-up v čele s temnými tajemstvími anglického producenta Headless Horseman nebo energický set polské umělkyně VTSS. Tuzemskou scénu tentokrát zastoupí dvojice Trauma a Oliver Torr ve společné improvizaci pod názvem TraumaTorr. Vystoupí také slovenské noise-techno duo Tittingur, nová tvář kolektivu Wrong – C4AT spolu s vizuály v režii výtvarnice Ver, DJka Claudia spojená s Ankali nebo podcastem Deviant a nakonec Møreti, veterán české taneční scény.

Pomalu se rýsuje i line-up dvanáctého ročníku Lunchmeat festivalu, který proběhne v termínu 27. září – 2. října. Do programu koncem července přibyla Lyra Pramuk, která uhranula svým futuristickým folkem na albu Fountain nebo Helena Hauff, jejíž specialitou jsou analogové nástroje, s nimiž připomíná syrový zvuk acid houseu z přelomu osmdesátých a devadesátých let.

Lunchmeat present: Till the Last, Kladno – areál Poldi, hala Nitridace, 13. 8. 21
Lunchmeat, Praha – různá místa,  27. 9.–2. 10. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.