Kmeny vyrazily, díl o Punku je ke zhlédnutí online

Tvůrčí tým obklopující Vladimira 518 navázal na úspěšnou dvojici Kmeny a Kmeny 0 výrobou dokumentárního cyklu v koprodukci s Českou televizí. Po středečním večeru, během něhož si premiéru televizních Kmenů naladilo přes sto tisíc diváků, se zanedlouho poté dočkali také fanoušci na síti. První díl věnovaný Punku, režírovaný Danielou Gébovou, můžete zhlédnout výše.

Citlivost a revolta proti jakémukoli útlaku a svazujícímu systému, vyjádření individuality a nesmiřování se s daností jako životní postoj. Svoboda projevu a prožitku v několika příbězích. Protest proti podstatě společenského mechanismu založeného na tuhém řádu, automatismu rolí a mechanismech donucení,“ uvádí se v anotaci k téměř půlhodinovému snímku. „Těžké boty proti nepřirozenosti, falši, neautentičnosti. Režisérka Daniela Gébová propojuje krajní polohy současné tuzemské punkové scény a hledá nové a nezvyklé podoby toho, co znamená punk.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.