Koláže Klein v Praze. Studio Hrdinů spolupracuje s PAFem

Klein Klein

Klein, hudebnice, autorka performancí a divadelních představení, míří do Prahy. Její hudba spočívá v kolážovitém skládání vlastních vokálů, zvuků a instrumentací – nalézt u ní lze ozvuky R&B, gospelů, Webberových muzikálu, opery, samply z dětských nigerijských filmů, industriál nebo musique concrète. Ve Studiu Hrdinů vystoupí v rámci spolupráce s olomouckým festivalem PAF na konci září.

Klein je skladatelkou, na kterou upozorňují lidé jako Blood Orange nebo Björk, dříve spolupracovala mj. s Laurel Halo na albu Dust a její vlastní alba vychází mj. na prestižním labelu Hyperdub a její vystoupení organizovala umělecká centra jako ICA Londýn nebo MoMA PS1. Po loňské zastávce na Creepy Teepee se jedná o její poprvé v Praze. Performance volně navazuje na loňského Deana Blunta, z jehož performance máme galerii. Lístek platí zároveň na filmovou performanci Taran o den později v tomtéž prostoru.

Klein, Praha – Studio Hrdinů, 26. 9. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.