Kolektiv Skupina odhalí v brněnské Praze svět terénních nahrávek Jana Kočišová

Kolektiv Skupina odhalí v brněnské Praze svět terénních nahrávek

Skupina je otevřená platforma, rádiový pořad a dvojice nadšenců pro field recordings, tedy sběr terénních nahrávek ve městě i přírodě. Experimentální žánr mixující různé reálné zvuky je také spojen se zvukovou ekologií. Filip Johánek (krom jiného bubeník popových freaky boys 100 stupňů) se během svých studií brněnské muzikologie orientoval na experimentální hudbu, kterou prezentoval také v pořadu na studentském Radiu R. Jeho kolega Ján Solčáni šel podobnou cestou rádiovým éterem a jejich spojením vznikla Skupina.

Zatím dvojice chce zvukový svět vydávat, archivovat a veřejně prezentovat. Již v neděli 28. února můžete přijít na poslechový večer v rámci pravidelných živých pořadů S(o)unday Mixtapes v brněnském kulturním prostoru PRAHA. Hosty budou skladatel, kytarista a zvukový umělec Tomáš Šenkyřík, jehož tvorba zahrnuje jak písně inspirované moravským a romským folklórem, tak elektronickou hudbu. Dlouhodobě se zabývá i sběrem terénních nahrávek, které bude v nedělní Praze pouštět. Z Varšavy dorazí i Filip Drábek, bývalý člen slovenské kapely The Ills, spojený s labelem Exitab. Nyní hraje ve skupině Päfgens, kterou tvoří spolu se svou přítelkyní Janou Kočišovou a spolupracuje s projektem terénních nahrávek Sounds of Jelonki. V rámci S(o)unday Mixtapes představí své album 062015, na kterém míchá kytarové plochy s nahrávkami islandské přírody. 

Přijďte poslouchat a povídat si před začátkem dalšího týdne. Můžete přinést i vlastní nahrávky nebo staré poničené audiokazety. Více informací najdete na FB eventu akce

S(o)unday Mixtapes - Skupina presents: Tomáš Šenkyřík, Filip Drábek, Brno – PRAHA/Fórum pro architekturu a média, 28. 2. 16

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.