Koncertní žně Kabinetu Múz: Thalia Zedek, Algiers či Vök

Vök Vök

Následující týden se jeví (nejen) pro brněnské publikum jako velmi hutný. V Kabinetu Múz bude prakticky co večer, to koncertní událost, proložená pravidelnou jam session či hudebním programem Minor Issues, kde hrají k poslechu místní DJs.

K největším jménům těchto nadcházejících žní patří bezpochyby atlantští Algiers, kteří svou kombinaci žánrů jako je gospel, punk, krautrock nebo afrobeat podkládají silnými společenskými tématy jako jsou politické převraty a vzrůstající pravicový populismus. Před dvěma lety se do jejich party přidal Matt Tong, bubeník populárních Bloc Party. Algiers uvidíme o den později také v Praze, brněnskou specialitou však bude ještě předskokan Piernikowski, v němž rozpoznáme jednoho ze členů polských rapových projektů Syny a Napszyklat. V Kabinetu ho spolu s Algiers zastihneme 15. února

Už 11. února se do Brna vrací americká kytaristka a písničkářka Thalia Zedek, která je známá hlavně svým spojením s hudebním undergroundem, jako spoluzakladatelka kultovních Come, a také členka kapel Live Skull nebo Uzi. Nakonec začala vydávat i sólová alba a tvořit s kapelou E, s níž už dříve navštívila i moravskou metropoli. Na koncertě v Kabinetu Múz vystoupí Thalia Zedek ve stejné sestavě jako loni, tedy v klasické rockové formace doplněné o klávesy a violu. Její melancholické skladby dotýkající se bluesových kořenů a folkrockových balad doplní česko-italské duo Oswaldovi, v němž se sešli Andrea Rottin a Kateřina Malá, kteří nás zavedou do světa spagetti westernů.
Melancholii z dalekého severu přivezou islandští Vök, od nichž se dočkáme druhého alba s názvem In The Dark začátkem března. Atmosférický electropop dotváří jemný vokál zpěvačky Margrét. Jejich večer zahájí 12. února domácí projekt Himalayan Dalai Lama.

Zůstaneme-li za našimi hranicemi, sobotní koncert 16. února bude patřit ústeckým Houpacím koním. Ti přijedou do Brna představit svou novou desku Desolation Park. „Zkusili jsme opsat oblouk, ve kterým se jako sloupy za oknem vlaku budou míhat momentky ze života člověka, který toho chtěl tolik stihnout, a tolik toho nestihl. Našich osm písní o Jacku Kerouacovi, stejně jako o nás,“ říká ke své aktuální nahrávce formace v čele s frontmanem Jiřím Imlaufem. Spolu s nimi vystoupí alternativní kytarová kapela Sounds of Occupation, která experimentuje se syntezátory a pochází z moravských Nenkovic. 

Thalia Zedek Band + Oswaldovi, 11. 2. 19
Vök + Himalayan Dalai Lama, 12. 2. 19
Algiers + Piernikowski ,15. 2. 19
Houpací koně + Sounds of Occupation, 16. 2. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.