Zaťatá pěst připravená k akci. Algiers se vrací do Prahy

Algiers Algiers Dustin Condren

Členové Algiers, tvořící spojnici Londýna, Atlanty a New Yorku, už nechtějí jen nečinně přihlížet. Algiers loni hráli ve strahovském klubu 007 a jejich vyprodané vystoupení se podobalo výbušnému koktejlu. Tentokrát se představí 16. února na kruhovém pódiu Lucerna Music Baru.

Tenhle kvartet je ovlivněn celou řadou umělců. Hlásí se k Big Black, Public Image Limited, Steve Reichovi či Nině Simone. V jejich hudbě rezonuje jižanský rap, severní soul, gospel i IDM.

Aktuální album se nahrávalo většinou v Bristolu a duchovním rádcem se stal Adrian Utley z Portishead (ten také kapele půjčil celou řadu svých syntezátorů), dalšími technickými spolupracovníky byli Ben Greenberg (Uniform, The Men) a Randall Dunn. „Titulní skladba zní jako by se spojili Suicide a The Temptations, je to chytlavý výbuch vzteku sahající do sedmdesátých let,” uvádí pořadatelé. Algiers jsou hudební odpověď na temnou dobu. Její pěst cítí nervozitu a je připravena k akci.

Algiers, Praha – Lucerna Music Bar, 16. 2. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.