Konektiv Night počtvrté. Představí se Brabcová, Duoraan či Niesner

Aldana Duoraan a Tomáš Niesner, zkouška na KNVIV Aldana Duoraan a Tomáš Niesner, zkouška na KNVIV foto: Richard Hodonický

Tři dvojice složené z hudebníků z odlišných hudebních a geografických sfér exkluzivně pro jeden večer, další koncert ze série Konektiv Nights se odehraje 8. prosince v Atriu na Žižkov.

Propojit české a zahraniční hudebníky žijící v České republice a ukázat tak bohaté možnosti, které se skrývají v nepravděpodobných spolupracích, taková je premisa Konektivu. Něžný hlas Emy Brabcové (Khoiba) a její objevné experimenty s elektronickými smyčkami v tandemu s italským perkusionistou, vibrafonistou a nadšencem pro současnou divadelní hudbu Elia Morettim. Zvuková fúze fascinující spolupráce producentky mʊdʌki a cimbalisty Michaela Taragoše. Performativní zkoumání tradiční hry na jakutský chomus Aldany Duoraan s kytarovým virtuózem Tomášem Niesnerem. To jsou tři vystoupení, která vznikají speciálně pro tuto příležitost.

Podívejte se na záznamy vystoupení a fotky z Konektiv Night Vol. III, která proběhla online.
„Cílem je odmítnutí předsudků a stereotypů, které jsou často namířeny proti menšinám, přistěhovalcům a cizincům obecně. ​​Ve výběru zúčastněných hudebníků se snažíme nejen prezentovat žánrovou pestrost, ale i zrcadlit rozmanitost světových kultur, které jsou mezi obyvateli České republiky zastoupeny,” říká za organizátory Pavel Kraus. Také tentokrát Konektiv symbolicky podpoří Iniciativu Hlavák, která poskytuje materiální i psychologickou podporu lidem propuštěným z detenčních center.

Konektiv Night Vol. IV, Praha – Atrium na Žižkově, 8. 12. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.