Kopřivnice chystá nový festival, bude to Moment

Piperfest, Piper Fest 2012, foto Jiří Volejník Piperfest, Piper Fest 2012foto: Jiří Volejník

Kopřivničtí mají opět šanci poznávat alternativní muziku. Kdysi dávno tu byla Váňova legenda klub Nora a spolu s ní festival Šlahouny, později Piper Fest pro stejnojmenné vydavatelství (foto), který nevydržel loňskou pořážku počasím. Na tradici kopřivnických festivalů, tentokrát s důrazem na celou rodinu, se pokusí navázat festival Moment. Jednodenní událost se odehraje tradičně vysoko nad městem, v malebném prostředí Červeného kamene. Od odpoledních hodin potěší zavedená jména jako Vítrholc, kteří za lomozu všemožného předčítají básničky, Kittchen, který ve volném čase kreslí komiksy, píše básně Ille a vtipy pro Čilichilli, anebo fousáči se statickou elektřinou v zádech Nylon Jail, držitelé letošní Vinyly. „Moment je z dílny té samé party jako JenTak fest, Piper fest – akorát letos to vykrystalizovalo do formy akce přátelské k dětem, otevřené širší veřejnosti,“ říká za pořadatele Petra Poletucha. „Nejedná se o čistě subkulturní festival. Moment je spíše pomyslný most mezi subkulturou a mainstreamem.

Na prkna se vrácí také legenda Vladivojna La Chia a její BANANA, anglicky zabrouká dnes šumperský folkař Darren Eve a třešničkou se stane vystoupení kapely příborské ZŠ Jičínská. Na šňůru odreagování bude lákat slackline, discgolf a další výtvarné dílny. A ti, co nepřesáhnou výšku 150 cm, to mají zdarma. Ostatní u vstupu nechají 300 Kč, v předprodeji 250 Kč. Pár dalších jmen a informací je k vidění zde. Moment otevírá festivalou sezónu podobně jako zanedlouho poté pražský United Islands anebo nedaleký meziříčský Špalíček.

Moment 2014, Kopřivnice – Červený kámen, 14. 6. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.