Květy se loučí se starou sestavou klipem, v přípravě je i album

Květy Květy

Jako pořádný rock'n'roll působí pohlednice z Brna od skupiny okolo Martina E. Kyšperského, která před nedávnem ohlásila změnu sestavy. V původním složení a s plnou vervou jsou Květy téměř naposledy k slyšení rovnou s klipem. Chystá se zároveň ještě nové album.

Dosud nevydaná skladba Město je připravena pro retrospektivní album Starý Kortykoid, jehož datum vydání zatím není známo. Současný doprovodný klip, o který se postaral Jan Fuksa, je rozloučením s původní sestavou. Ta se promění v trio Kyšperského a Pilgra, přičemž nově je bude doprovázet multiinstrumentalista Ondřej Kyas (Ensemble Opera Diversa, Mucha). Příslibem je pak změna zvuku i stylu skupiny. 

„Skladba Město nepotřebuje vysvětlení, protože se v ní všechno říká úplně rovně a bez jinotajů,” uvádí stroze Kyšperský. „Brno se mění, spousta nových pěkných kaváren, čisté parky s pouličními piany, dokonce i v politice lidé, kterým máme chuť věřit. Je v tom naděje. Vždy závisí na úhlu pohledu – dá se na to koukat i naštvaně. A o tom je ta písnička.

 

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.