Květy vydaly své desáté album, nese jméno Miláček slunce

Květy, Brno, 21. 11. 12, foto Libor Galia Květy, Brno, 21. 11. 12foto: Libor Galia

Fanoušci brněnské skupiny okolo neúnavného barda Martina Kyšperského mají poslední dobou co dělat, aby všechno od Květů uposlouchali. Jubilejní nahrávka, která vychází v den narozenin Kyšperského (35), totiž završuje 15 let s kapelou.

„Je to o vybrušování. Naučili jsme se, že nám sluší, když hrajeme naživo, bez kliku, co nejvíce natočit společně. Kdybychom hráli víc pop, tak by to myslím neplatilo, ale pořád jsme rocková kapela,“ vypráví Kyšperský a jedním dechem dodává, že dnes už se nebojí ničeho. Loni hudebníkovi vyšel také sólový debut a jeho spoluhráči, Aleši Pilgrovi, album s Bioorchestrem.

Práci na Miláčku slunce komentuje dále slovy, že přes přehršel materiálu bylo třeba s Ondřejem Ježkem ve studiu škrtat: „Vyhodit všechno, co je navíc. V tom nám hodně pomohli názory lidí - hudebníků, které máme rádi… Ondřej Ježek, Míša Antalová, Bára Kratochvílová… nechceme usnout, nechceme se opakovat. Tohle je o hledání nového prostoru.“ Rozcuchané písně a živé zvukomalby přišly tři roky po Bílých včelách.

Květy se podílely na albech, které vzdaly hold Mišíkovi anebo zesnulému Topolovi. Nedávno skupina nahrála ojedinělé live sessions. Seznam koncertů, kterých je věru požehaně, pak naleznete zde.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.