Ledoborci kultury chtějí pomoct klubům i kulturním profesím. Streamují koncerty až do léta

Ledoborci kultury chtějí pomoct klubům i kulturním profesím. Streamují koncerty až do léta

I po roce se kreativní sektor stále nachází v karanténě. Projekt Ledoborci Kultury tak přichází s podpůrnými streamy, s nimiž se snaží posbírat finance pro zúčastněné kluby, umělce, ale i zvukaře, fotografy a další profese spojené s danou produkcí.

„Mnoho lidí dnes vnímá kulturu jako prostředek pro rozptýlení nebo zabití času. Ona má ale mnohem hlubší význam. Opravdu kvalitní kultura má totiž moc člověka osvobozovat a kultivovat. Dokáže jej obohatit a dát mu odpovědi na nevyřešené otázky v jeho hlavě. Stojíte, teď tedy sedíte, a vnímáte umělce, necháte se unášet na jeho vlnách a přicházíte na nové věci. Umění a kultura je klíčem k vašemu zámku,“ shrnuje jeden z pořadatelů Martin Opatrný.

První benefiční koncert byl odvysílaný z kostela sv. Vavřince v Klatovech, kde vystoupilo indie folkové duo teepee a vybrané prostředky směřovaly mimo jiné do klatovského klubu Falcon.

„Druhá akce Ledoborců Kultury proběhne v areálu bývalé továrny na auta Pragovka v Praze a vybrané finance od diváků poputují na podporu kulturního prostoru úl. V dubnu plánujeme vysílat z bývalého cínového dolu Rolava na Karlovarsku. V květnu se podíváme do bunkru Jordán ve Středočeském kraji a poslední červnový stream proběhne v Ústeckém kraji na Rozhledně na Červeňáku u Loun. Vybrané finanční prostředky půjdou pokaždé na podporu konkrétního kulturního prostoru či komunity z daného regionu, ve kterém live stream bude probíhat, “ přibližují organizátoři program, který potrvá až do léta.

Nejbližší stream se uskuteční 28. března a v prostorech Pragovky vystoupí kapela Hard to Frame společně s DJským duem Skliba and Zí a akrobatem Shashikem. Navíc je v plánu společné setkání všech účinkujících z Ledoborců, a to v termínu 2. – 5. července na festivalu UTOpije. Tam už snad bude možné vidět umělce a hudebníky konečně živě. Soupis klubů, které jsou součástí projektu, a další informace, jak podpořit, najdete na webu iniciativy.  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.