Setkáme se v nové generaci. Encounter 2021 chystá hudební večírek a live sessions foto: Encounter/Nikola Minařová

Setkáme se v nové generaci. Encounter 2021 chystá hudební večírek a live sessions

Divadelní festival Setkání/Encounter 2021 začíná čtvrté desetiletí – novou generaci (jedna trvá zhruba 30 let, hlásá web festivalu) – s tématem skoku jako symbolu pro odvahu, rozhodování se nebo pohled do budoucna. Co bude následovat, až se nohy odlepí od země? „Skočit / jednat / propojit se / mluvit / snít / hrát s největší pravděpodobností neznamená spadnout,“ odpovídá teaser festivalu a nabízí magnetizující upoutávku Martina Modrého a Judity Mejstříkové. 

Letošní virtuální ročník se uskuteční v termínu 23. – 27. března na webových stránkách festivalu. Kromě tradičního programu nás čekají i rozhovory s absolventy JAMU formou podcastů na soundcloudovém kanálu ENC:Listen. V hudební části se pak uskuteční dva bloky, zahajovací večírek ENC:Stage! a průběžné Live Sessions. V pondělí 22. se na ENC:Stage! představí domácí teepee, Neřvi mi do ucha, 1flfsoap a Bare Escape s novým basákem Rhysem Bradockem, ze Slovenska přijedou Katarína Máliková a Small Town Life. Koncerty proběhnou formou live streamu z brněnských klubů Eleven a ArtBar II. Pád. Live Sessions je vedle toho série čtyř předem nahraných vystoupení, která budou vysílána v průběhu festivalu. Pro Encounter je nahráli post-punkoví sinks, slovenská písničkářka Obligatne, audiovizuální dvojice Lowmoe a rapový elektronický projekt Laokoon.

Zmíněná video-upoutávka vyvolává vzpomínky na legendární večírky Encounteru minulých let, jejichž atmosféru se nyní organizátoři pokusí přenést do bytů alespoň ve virtuální podobě. Na celý festival je možné pořídit akreditaci za 500 Kč, každé jednotlivé divadelní představení je za 50 Kč, ale diváci budou mít možnost podpořit dobrovolně i vyšší částkou. Hudební a doprovodný program je zdarma. 

Setkání/Encounter 2021, online, 23. – 27. 3. 21

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.