Legendární novoromantici Ultravox se vydávají na evropské turné

Ultravox Ultravox

Skupina v čele s Midgem Urem se významně zapsala do historie pop music 70. a 80. let a její nejznámější hity v té či oné podobě musel slyšet každý. Ultravox v originální sestavě vyráží koncertovat do několika evropských a britských měst během následujících podzimních měsíců. Poté, co se kapela dala znovu dohromady v roce 2008, kdy ještě frontman Midge tvrdil, že žádný nový materiál se nechystá, přišla z čista jasna s novou deskou Brilliant koncem května letošního roku.

Jejich turné se České republice vyhne, ale Ultravox vystoupí 25. října v berlínské Columbiahalle a 30. října ve vídeňské Szene. Je samozřejmostí, že kapela nesmí vynechat město, které dalo název jedné z jejich nejslavnějších písní a potažmo celé desce.

Jen připomeňme, že původní sestavu kapely tvoří zpěvák a kytarista Midge Ure, baskytarista Chris Cross, klávesista Billy Currie a bubeník Warren Cann. Ještě před comebackem Ultravox Midge Ure zazpíval akustickou verzi písně Vienna na Live 8 v Edinburghu (celou akci také pomáhal Bobu Geldofovi spoluorganizovat) a toto provedení letité skladby prozrazuje mnohé o tom, co bychom mohli od něj a jeho kapely očekávat. Jistě se nebude jednat jen o vzpomínkové retro.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.