Lesní zvěř má nový klip, září v něm brněnská myší díra

Lesní zvěř – Kavka Airlines Lesní zvěř – Kavka Airlines

Z kraje nového roku se začíná rojit jeden zajímavý klip vedle druhého. Brněnská skupina Lesní zvěř přichází s klipem ke skladbě Kavka Airlines.  „Vyrazit na cesty s Lesní zvěří znamená protnout rutinní den něčím nevšedním a dopřát si radost i v nečekaných okamžicích,“ uvádí k novince vydavatelství Indies Scope.

Jak název skladby napovídá, v klipu jde o další kafkovskou variaci. O ten se postaral Jiří Strnad a ve vedlejší roli vystupuje režisérovo dětské já. Nostalgická procházka proplouvající brněnským podchodem pod Hlavním nádražím, který někteří přezdívají „metro“ či „myší díra“ slouží též k výstavním účelům. Soundtrack Lesní zvěře to místo jistě prozářilo. „Na klipu mě baví to setkání s náhodnými chodci, tančící děvče a vážný policista. Roztomilá vzpomínka na dětský kolotoč až po všedně nevšední pracující den,“ dodává za skupinu Jiří Hradil.

Lesní zvěř má k loňskému albu ještě jeden klip, a to ke skladbě, pro níž svěřil svou báseň Jan Těsnohlídek ml. Skladba s klipem od pana Kittchena patřila k tomu nejlepšímu z našich týdenních tipů.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.