Podivný večer v Kabinetu: We Are the City a Lesní zvěř

Podivný večer v Kabinetu: We Are the City a Lesní zvěř

Na čtvrteční koncert v Kabinetu Múz jsem dorazila jako na pokračování kulturního večera, který jsem sama pro sebe začala návštěvou performance Sound Carpets, která se odehrála ve zklidněné a velmi intimní atmosféře Vašulka Kitchen. A tak byl pro mne trochu šok dorazit na rozdivočelou Lesní zvěř. Chvíli mi trvalo se na ně naladit a nejvíc se mi to dařilo při pasážích s absencí zpěvu. Celkově mám pocit, že hudbě, zvlášť jde-li o zkušené interprety a jazzmany, jimiž Lesní zvěř bezesporu je, prospívá hlasem šetřit a energii věnovat nástrojům. To je věc názoru, tak jako tak u kapely s celkem dlouhou hudební kariérou asi není příliš nad čím přemýšlet – všichni víceméně vědí, do čeho jdou.

Ze začátku mi tři kanadští, dobře učesaní kluci v saku nebo nažehlené košili zrovna nesedli, navíc se zdáli – snad i pochopitelně, trochu zklamaní z nepočetnosti a prvotní nejistoty publika. I jejich show se zdála nejdřív podivně neuchopitelná a přehrávaná, nedokázala jsem si ale sama v sobě uvědomit, jestli se mi právě to nakonec nelíbí. S odstupem bych řekla, že i líbilo a že mě to bavilo. Chvílemi jsem si nebyla jistá, jestli jsou hrozně vážní nebo se tak hrozně vážně baví naší nejistotou. Jednou, a nevím, jestli je to dobré přirovnání, ale napadlo mě, že působí jako o hodně sofistikovanější Bert & Friends. Trhané, křečovité pohyby a kostnatý obličej bubeníka Andrewa Huculiaka zase na pódiu připomínaly smrtonosného Jaye Munlyho (Slim Cessna’s Autoclub). I Cayne McKenzie chvílemi působil jako v transu a ani kytarista David Menzel tančící s nástrojem po pódiu, které se náhle zdálo být mnohem prostornější, se z kapely nevyjímal. Jako celek pak We Are the City fungují až strojově přesně, každou minutu vědí, co dělají. Vyzařuje z nich nadšení, jejich tvorba je nápaditá, změny rytmů časté, bicí nadupané energií a zpěv upřímný a syrový, ale přitom stoprocentně čistý. Oproti tomu nápadně neupřímná, ale mile pronesená závěrečná věta „it was very nice show for all of us“ už jen podtrhla tuhle divnou a svojí vyhroceností nakonec i zábavnou atmosféru celého večera.

We Are the City + Lesní zvěř, Brno - Kabinet Múz, 17. 1. 19 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.