We Are the ... Brno? Kanaďané s Lesní zvěří v Kabinetu Múz

We Are the ... Brno? Kanaďané s Lesní zvěří v Kabinetu Múz

We Are the City se pro jeden lednový čtvrtek stanou Brnem, svou kanadskou stopu zanechají 17. 1. v Kabinetu Múz a představí hned dvě nová alba. Anebo spíš jedno, ale dvakrát jinak. Při tvorbě nového RIP – na které ještě čekáme, zbylo tolik přebytečného materiálu a inspirace, že daly vzniknout také albu At Night, které vyšlo již v říjnu 2018. Materiál je tedy jeden, cesty ke konečné nahrávce ale byly dvě. Takový hravý koncept je pro We Are the City příznačný, kritiky se shodují, že kapela má často čím překvapit.

At Night se s každou skladbou mění, nabídne klidné zasněné pasáže, stejně jako rebelantsky ušpiněnou When I Dream of You. Všechny skladby nakonec staví na nepřeslechnutelných, opakujících se rytmech.  Průrazná rytmika a ozvěna sice mohou v kontextu současné hudební produkce působit trochu jako nošení dříví do lesa, i proto je ale na We Are the City sympatické, že hledají další nové cesty a nebojí se nechat skladby někdy záměrně zvukově i harmonicky nedokonalé.

Kanadské trio doprovodí na brněnské zastávce Lesní zvěř. Zvláštní úkaz v hudebním vesmíru, kterým klidně proplouvají, nenápadně a jako by odjakživa. Za čtrnáct let své existence vydali pouze dvě alba, ale byli turné i v Mexiku nebo koncertovali s cimbálovkou. Ačkoliv je jejich tvorba téměř výhradně v angličtině, za pozornost stojí také zhudebněné básně Ještě pořád je co ztratit od Jana Těsnohlídka ml. nebo Variace na renesanční téma Václava Hraběte.

We Are the City+Lesní zvěř, Brno - Kabinet Múz, 17. 1. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.