Lo-fi bard Mount Eerie vydává novou desku a nebývale při tom hýří videoklipy

Fanoušci lo-fi a krásných DIY vinylových artefaktů, které je radost držet v rukách, nedočkavě trhají poslední listy kalendáře. Phil Elverum aka Mount Eerie totiž již 3. února vydává na vlastním labelu svou další studiovou desku, pojmenovanou Sauna.

Vikingové, zen, život. To jsou témata, která se na desce budou prolínat. Může si však severská mytologie, budhistická filozofie a reálná každodennost dohromady potykat, ptáte se? Věřme, že ano. Zadumaný spirituální maloměšťák Elverum totiž v těchto vodách plave se svými medativně-orchestrálními opusy, tu a tam utíkajícími k zoufalým noisovým burácením, více než obstojně.

Přečtete si také: Desky v očekávání

Ostatně, představu o atmosféře chystané nahrávky si můžeme udělat už nyní. Mount Eerie, pro něhož byla videoprezentace ještě donedávna zcela neznámým teritoriem, totiž Saunu nebývale promuje a vedle dvou podmanivých videotrailerů představil také hned dva videoklipy (viz nahoře a dole). Nemluvě o skladbě Dragon, kterou Elverum pověsil na soundcloud (a kterou si můžete poslechnout výše).

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.