Mount Eerie vydá desku ovlivněnou manželčinou smrtí

Mount Eerie vydá desku ovlivněnou manželčinou smrtí

Nejsem příliš zastáncem slovního spojení „jít na dřeň“, ale jestli už je někdy záhodno jej použít, pak u na březen plánované desky Phila Elveruma aka Mount Eerie. Smutnější a osobnější deska možná letos nevyjde.

Elverum si své soukromí vždy poctivě střežil, takže když loni v létě oběhla hudební média zpráva o smrti jeho ženy Geneviève Castrée (hudbu skládala pod pseudonymem Ô Paon), byl to šok. Rakovina slinivky, pokročilé stádium. Elverum zůstal sám s malinkou dcerou. Na scestí životním i uměleckém. Jak dál pracovat se svou tvorbou? Vyhýbat se tématu smrti? Pracovat s ním metaforicky? Ne. Napsat desku o smrti. Na přímo. Terapeuticky se ze všeho vyzpívat. Poprvé se otevřít posluchači bez zenbuddhistické mystiky a symboliky.

Nová Elverumova deska ponese název A Crow Looked at Me. Celou ji nahrál v pokoji, kde Geneviève zesnula. Na nástroje, na něž hrála především ona. Název první skladby je vševypovídající. Real Death. Realita, kterou si člověk uvědomí, až když je vše pryč.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.