Phil Elverum píše haiku, je ho plný twitter

Phil Elverum píše haiku, je ho plný twitter

Phil Elverum (a.k.a. Mount Eerie či The Microphones) měl ze sociálních sítí vždycky trochu legraci. Když si před několika lety založil svůj twitterový účet, byla to od něj především jízlivá hra na trolla, kdy každých pár hodin psal, jakou běžnou denní životní činnost zrovna vykonal. V posledních týdnech svou aktivitu opět zvyšuje. Pravidelně totiž na twitteru zveřejňuje haiku.

K tradiční japonské poezii to pochopitelně má daleko. Elverum, jakkoli má niterně k východní filozofii velmi blízko, dodržuje svou cynickou revoltu proti sociálním sítím a dělá si haiku po svém. Do puntíku sice dodržuje formu (tři verše, kdy první má 5 slabik, druhý 7 a třetí zase 5), avšak tematicky se odklání od zasněné lyriky a do svých haiku vkládá banální postřehy či vtipné reklamy na svůj merchandise. Níže naleznete jen pár ukázek, nad zbytkem se můžete pousmát zde.

 

Jako Mount Eerie vydal letos Phil Elverum silnou nahrávku Sauna, o které jsme psali v Bedekru. Přinesli jsme také biografický článek, který se touto výraznou osobností lo-fi a DIY přístupů zabýval.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.