Longital Suita, Bratislava, 20. 9. 15 Longital Suita, Bratislava, 20. 9. 15 Martina Mlčúchová

Longital si k patnáctinám nadělují album se smyčcovým kvartetem

O novém albu slovenského tria (ano, už zase tria) Longital jsme psali docela nedávno, takže to teď asi vypadá jako déja-vu. Ale není. Je to něco mnohem lepšího. Objasněme situaci – v květnu vyšlo výběrové akustické album A to je všetko? (naší recenzi naleznete zde), na leden se chystá album se smyčcovým kvartetem.

Longital se nejdřív oprostili od elektroniky a nechali zaznít čistý zvuk akustických nástrojů, nyní se pouštějí ještě dál. A přitom to vlastně ani nebylo úplně v plánu. Projekt Longital Suita vznikl pro potřeby zářijového festivalu Konvergencie Bratislava 2015 (fotky jsou důkazem) a zdálo se, že půjde o jednorázovou záležitost. Nakonec z toho bude album a možná taky zastávky na některých českých festivalech.

Kombinace kapely a kvarteta je v tomto případě unikátní tím, že se podařilo propojení dvou rovnocenných prvků a hudebních těles, v němž jsou písně nového alba sestavené do formy suity. Nejde tedy jen doplnění kapely a zaranžované smyčce. Koncertní síla kapely je díky smyčcovému aranžmá Slava Soloviče ještě výbušnější a sedmičlenná sestava vytváří semknutý celek,” pochvalují si spolupráci Longital.

Živě můžete trojici slyšet hned dneska večer v Košicích, další den v Prešově, pak v Nitře a Novém Mestě nad Váhom. A Lenku Dusilovou s Baromantikou k tomu.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.