Longital si podzim zpříjemňují v Česku

Longital, Bratislava 07.12.13 Longital, Bratislava 07.12.13 Martina Mlčúchová

Slovenští Longital, brána vstříc mámivým hudebním zvukomalbám, již dva dny poctivě brázdí české kluby. A nějakou dobu v tom nehodlají přestat, proto předkládáme plán jejich cest, jakkoli pro fanoušky z Brna a Blanska již trochu s křížkem po funuse.

Dvojice od Dunaje, symbióza ženského a mužského pohledu na svět, navštíví počínaje dnešní zastávkou v Českých Budějovicích v říjnu ještě osm měst a okusí jak atmosféru klubů, tak letních kin a třeba i domácích koncertů.

Podívá-li se člověk do diskografie Longital a v kolonce datum vydání posledního alba Teraz uvidí rok 2010, může získat zdánlivý dojem, že kapela v posledních letech mlčí. Leč opak je pravdou. Ve čtyřletém mezidobí stihla nahrát soundtrack pro animovaný snímek Sneh, vyzkoušela si tvorbu scénické hudby pro muzikál Bubliny v betóne. A v neposlední řadě vydala také animovaný klip ke skladbě Zlatá, který můžete zhlédnout vzápětí.

Longital na turné v Česku:

10/10 Brno, Sál Břetislava Bakaly

11/10 Blansko, festival Kolotoč

14/10 České Budějovice, Horká Vana

15/10 Praha, Alibi

16/10 Plzeň, Anděl

17/10 Litoměřice, Letní Kino

18/10 Klatovy , café Jednorožec

19/10 Příbram, domácí koncert

08/11 Třebíč, Klub B

21/11 Budišov nad Budišovkou

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.