Lunchmeat Festival se rozrůstá, tři dny obklopí iluze idolu

Lunchmeat 2017 Lunchmeat 2017

Kreativní studio zaměřené na digitální média, specializované na design, interaktivitu a uživatelskou zkušenost chystá další ročník své vlajkové, stejnojmenné lodi neboli festivalu Lunchmeat. Od roku 2010 se pražský festival soustředí na představování těch zvučných a neotřelých jmen na poli elektronické hudby. Letos poprvé přitom bude kdysi celovečerní festival třídenní, což s sebou nese více prostoru a jmen. A celé to obklopí idea zkoumání, co pro společnost představuje idol.

Lunchmeat, který se tentokrát odehraje ke konci října, tuto novinku ohlašuje bez patetických gest, jednoduše a jako vyčerpávající výčet jmen. Festival se přesune pár set metrů severně, konkrétně se vrátí do Veletržního paláce Národní galerie. Z těch jmen vytrhněme zatím pár – Ben Frost, Clark či Laurel Halo s výjimečně dobrým, novým albem. Ta se současně pro Crack Magazine nechala slyšet, že se na albu objevují momenty krásy a současně momenty upřímné a nedokonalé. Nedokonalosti, říká Laurel Halo, je důležité se nebát. Našince zastoupí například Vinylou i Apollem ověnčený Dné (doplněný o Gabrielu Procházkovou) či na domácí i zahraniční scéně rezonující HRTL. Eklektickou, těžce stravitelnou, leč zjitřující elektroniku představí Jlin, tvůrkyně alba, nedávno Pitchforkem onálopkovaného Best New Music. To je ovšem pouze začátek. Dojde i na showcases: Diagonal, GQOM OH a Stroboscopis Artefacts. Tři noci, dvě stage.

V poslední době Lunchmeat přemítá nad konceptem „idolu”, což se má stát zastřešujícím tématem tohoto ročníku. K tomu organizátoři uvádí následovnou definici:

i·dol (īd′l), n.
a. An image used as an object of worship.
b. A false god.

Obraz k uctívání a/nebo falešný bůh? Lunchmeat háže rukavici a ptá se na vaši odpověď. Festival věnuje těm, kdož se nezdráhá experimentovat. První vlna lístků je stále k dispozici.

Lunchmeat Festival 2017, Praha – Veletržní palác, 19.–22. 10. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.