Luno nahrávají akustickou desku, v hlavní roli klavíry i dětské hračky

Luno Luno

Když zkraje roku odehráli Luno netradiční unplugged koncert v Paláci Akropolis, pravděpodobně v nich zanechal výraznou stopu. Kapela se totiž nyní rozhodla natočit akustickou výběrovku.

Základ nahrávky, která by měla vyjít v lednu na vinylu a na které se „neobjeví nástroj, který by se nějak dal zapojit do elektriky“, nahrávali Luno během dvou dní a ve dvou etapách. Každá etapa bude tvořit jednu část desky. „První den jsme nahrávali věci jen s Emou (zpěv) a Frankem Dudinkou (klavír) – to bude jedna strana vinylu. Druhý den jsme pak nahrávali písničky, které jsou celokapelní a objeví se na druhé straně vinylu,“ přibližuje skupina, prožívajíc během natáčení novou zkušenost – skladby nahrávali všichni členové naráz a dohromady.

Místem zaslíbeným se pro Luno stalo studio 3bees v Jinočanech. „Studio má úžasnou atmosféru a na zvuk dohlížel zvukový mistr Adam Pakosta,“ rozplývají se členové a těší se na spolupráci s Čechem, který nedávno prožil morfózy na Islandu: „Smyčce, vokály a další třeba i trochu divno-nástroje budeme dotáčet ve studiu u Borise Carloffa a ve studiu v Rápoticích.“ Co si pod takovými divno-nástroji představit? Krátké video napoví.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.