Jazz Tibet Club v listopadu láká na GoGo Penguin, jazzovou událost roku, ale i na osvědčené Luno, The Prostitutes či Jamese Harriese

GoGo Penguin GoGo Penguin

S přibývajícími chladnými dny se plní i program olomouckého Jazz Tibet Clubu. Ten říjnový byl nacpaný jazzem a moderní klasikou, byli jsme u toho s fotoaparátem i s blokem, taky jsme si popovídali s Poppy Ackroyd.

Na listopadovém programu se skví několik známých jmen, třeba 17. listopadu do klubu zavítají Luno a The Prostitutes, kteří tady odstartují společné turné. V rámci těšení se na Luno si můžete zatím pustit Close to Silence, jejich akustickou výběrovku. V Olomouci už se ale vrátí k hraní v plné polní. The Prostitutes teď chystají nové album, Zum Passer vyjde 1. prosince.

Osmnáctý listopad napoví, co se děje na poli ostrovního jazzu. Na vůbec jediný český i středoevropský koncert sem přijede manchesterská trojice GoGo Penguin. Kapela na svém debutu nominovaném na Mercury Prize dokazuje, že i jazzová deska může obsahovat hit za hitem a je k poslechu i pro laiky. Piano, kontrabas, perkuse, nádhera. S nadšením očekáváme novou desku, která je slibována na únor.

V úterý čtyřiadvacátého listopadu bude pódium patřit britskému (ale již dlouho u nás usazenému) písničkáři Jamesi Harriesovi. Bývá tady pravidelným hostem, tentokrát to ale bude trochu jiné, doprovodí ho totiž kapela. Na rozdíl od dřívějších alb spíše intimního charakteru (album nahrané v kostele, album natočené na mobilní telefon) se nejnovější Until the Sky Bends Down nebojí velkých aranží.

Jazz Tibet Club, Olomouc – program | listopad:

17/11 Luno + The Prostitutes

18/11 GoGo Penguin

24/11 James Harries

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.