Madhouse Express v Planetáriu, vesmírné projekce i přednáška z astronomie

Madhouse Express, Praha Madhouse Express, Praha Foto: Nicol Soukupová

Opojná psychedelická tvorba formace Madhouse Express a 8K projekce, které může nabídnout pouze prostor pražského Planetária. Pražská indie formace už potřetí láká na audiovizuální vesmírné putování. To proběhne 28. listopadu v budově Planetária v pražských Holešovicích.

Spojení psychedelické hudby s vesmírnými projekcemi přineslo nadšené reakce nejen ze strany příznivců kapely. Dva vyprodané koncerty a třetí s několika posledními vstupenkami mluví za vše. Během druhého vystoupení byly pořízeny záběry odhalující audiovizuální koncept, který nemá na české alternativní scéně příliš mnoho srovnání. Záznam je z větší části také součástí videoklipu ke skladbě OVC z EP Interflavours.

Hudební večer v planetáriu tentokrát zahájí i přednáška českého astronoma, astrofyzika a popularizátora astronomie profesora Petra Kulhánka. Tématem bude jeden z největších technických pokroků lidstva ve vědě – dalekohled Jamese Webba. Koncert nese pomyslné označení „poslední” z důvodu plánované dvouleté rekonstrukce objektu.

Madhouse Express, Praha – Planetárium, 28. 11. 22 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.