Martin E. Kyšperský se vydává sólově, vychází Svetr

Martin E. Kyšperský, Brno, 10. 4. 13, foto Libor Galia Martin E. Kyšperský, Brno, 10. 4. 13foto: Libor Galia

Hvězda tuzemkého folku právě vypustila novinku, jmenuje se Svetr a nese patnáct skladeb. Martin Evžen Kyšperský, známý především jako zpěvák Květů, jeden z pánů Muchy anebo nejnověji jeden z Hm..., uvádí k dnes vydané, dlouho očekávané novince, že byla připravována několik let, natáčena „kdykoliv to jen šlo“ .

Když toho začínalo být hodně, už jsem věděl, že udělám desku, a natočím si ji sám. Sobě basákem, bubeníkem, perkusistou, vokalistou, kytaristou, krabičkářem, varhaníkem, synťákem, ukulelem, harmoniem, pianem, banjem, balafonem a podobně,“ vypráví brněnský muzikant. Význačný sběratel všech možných zvuků Svetr upletl ze sirén, vrzajících vrat, zahleněných průdušek anebo psího funění. Zvláštností je jistě také to, že v jedné skladbě je tajně na zvukovce nahraný i Ondra, bubeník ze Zrní. „Zrychlil jsem jeho beatbox a sestřihl z něj smyčku.“ Na albu Kyšperský nezapře rodinnou poetiku: „Mimo jiné je několik textů reminiscencí na určité věci související s dětstvím. V bookletu je fotka s babičkou a dědou.Svetr je již dnes k mání v pražském obchodě Polí pět (popřípadě online v mp3), objeví se též na křtu Hm... za doprovodu Květů v Kabinetu Múz.

Brněnský muzikant dále odkazuje na svůj profil na Bandzone, kde je osm z patnácti skladeb k poslechu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.