Mateřská loď na olomouckém PAFu

Slowmotiondancer, Rudolfinum Slowmotiondancer, Rudolfinum Libor Galia

Přehlídka filmové animace a současného umění (PAF), která se uskuteční od šestého do devátého prosince, již zná svůj kompletní program.

Jedním z hlavních tahounů hudební části bude dozajista nekompromisní kombo Moor Mother a DJ Haram aka 700 Bliss. Jejich letošní EP Spa 700 se pohybuje ve vodách experimentálního noisu, přičemž Haram nakládá mocné beaty, které prokládá Moor Mother svým osobitým rapem a rýmy o spaceships/motherships/slaveships se vypalují do mozku nebezpečně rychle.

MEGAMEGAWHITETHING v kapli Božího těla měla být třetí instancí Bluntovy PAFovské performance, nicméně Dean Blunt nakonec do Olomouce nepřijede. Dalším velkým (nejen) hudebním jménem olomouckého programu budiž Jesse Kanda, o kterém jsme referovali již dříve a kromě vystoupení pod monikerem doon kanda nabídne o sobotním odpoledni i promítání s přednáškou o vlastní vizuální tvorbě. Ze zástupců domácí scény se můžeme těšit na rychtu od Lightning Glove ve Vertigu, finalistu ceny Jindřicha Chalupeckého Dominika Garajského aka Slowmotiondancera v Divadelním sále či kolaboraci Šimona Levitnera s producentem Davidem Střelečkem (eva01) aka McLaren Surface. Chybět nebude ani tradiční DJ set Ink Midgeta.

 Jeden z vrcholů současné audiovizuální scény je zpět v historickém centru Olomouce a nelze se na něj netěšit.

PAF 2018, Olomouc – různá místa, 6.–9. 12. 18  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.