MENU LABoratory nabídne v Hradci přehlídku audiovizuální kultury

MENU LABoratory nabídne v Hradci přehlídku audiovizuální kultury

Hradec Králové bude začátkem dubna v místním areálu Pilňáčkovy továrny hostit již třetí ročník interaktivní přehlídky audiovizuálního umění zároveň s workshopy, přednáškami a diskuzemi. Třídenní program ve dnech  31. 3. – 2. 4. nabídne výstavy, zvukové a obrazové instalace, koncerty, performance, filmové projekce a showcasy. „Industriální areál se promění ve specifický kulturní prostor, který mohou návštěvníci postupně objevovat při rozvíjení svých uměleckých zájmů, experimentování či setkávání s předními českými i zahraničními umělci a jejich tvorbou. Pod vedením zkušených lektorů získají příležitost ponořit se do prozkoumávání audiovizuální tvorby (např. umělecká fotografie, djing, vjing, zvukový hardware a software) či se seznámit se současnými trendy vývoje kultury, umění nebo občanského a uměleckého využití brownfields,“ slibují pořadatelé.

Rozsáhlá škála účinkujících umělců a osobností zahrnuje například dvojici Dizzcock a VJ Kolouch, AKA 47 (polovinu dua Space Love), No Fun At The House of Dolls, experimentální sestavu Pavel Ondračka či Járu Tarnovského, svou prezentaci bude mít i Lunchmeat studio a řada dalších.

Podrobnější informace o programu najdete na webu MENU LABoratory a drobné v peněžence hledat nemusíte, přehlídka je totiž volně přístupná.

Pro hradecké se také na stejném místě už 16. března odehraje set progresivní elektronické dvojky HuJo, která se o dva dny později ukáže na společném koncertě s Cabaret Voltaire v rámci festivalu Itch My Ha Ha Ha na brněnské Flédě. Pro zvídavé ještě 15. března v kulturním prostoru PRAHA v Brně povedou HuJo workshop o tom, jak vytvořit vlastní počítač k provádění živé hudby.

MENU LABoratory, Hradec Králové – Pilňáčkova továrna, 31. 3. – 2. 4. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.