MGMT chystají novou desku a bojují za svobodu internetu

MGMT MGMT

Andrew Vanwyngarden a Ben Goldwasser, tedy lehce psychedelické duo MGMT, začali sbírat písně pro následovníka své druhé desky Congratulations prakticky ihned po vydání zmíněného alba. Teď se však vynořila informace, že jejich třetí deska by měla vyjít v létě letošního roku. Zajímavostí je také to, že ve stejnou dobu se chystá ven i nová nahrávka skupiny Vampire Weekend, která je považována za určité rivaly MGMT. Přibližná data vydání uvedl server NME.com ve své padesátce nejočekávanějších alb letošního roku.

MGMT však o sobě nedávno dali vědět i jiným způsobem, než aktuální tvorbou. Vedle osobností jako je Trent Reznor nebo Amanda Palmer z Dresden Dolls se oba hlavní členové podepsali pod otevřený dopis adresovaný americkému Kongresu, jenž se týká připravovaných zákonů Protect IP Act (PIPA) a Stop Online Piracy Act (SOPA). První zmíněný zákon vychází z principů v posledních dnech tolik diskutované dohody ACTA. V dopise se, mimo jiné, píše: „Online pirátství je škodlivé a je potřeba se na něj zaměřit, ale ne za cenu cenzurování kreativity, omezování inovací nebo zamezování novým, legálním distribučním metodám.“  

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.