Midi Lidi vydali dvě alba, nyní zkouší hrát

Midi Lidi Midi Lidi foto: Grolich & Grolichová

Den dětí byl letos pro fanoušky Midi Lidí obzvlášť povedený. Po pěti letech od Give Masterpiece a Chance! (2016) si mohli 1. června opět poslechnout nové album Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád (2021) a navíc si jeden den mohli užívat příjemné nervózní mravenčení z nadcházející desky Heal the World, konečně! (2021), která vyšla hned poté 2. června.

„Název Heal The World, konečně! byl neplánovaně dochucen koronavirem, existoval ale už před ním. Odkazuje rovným dílem ironicky i upřímně ke všem písním, které se snaží ‚měnit svět‘, samozřejmě v čele s onou písní Krále potu Michaela Jacksona,“ vysvětluje ke vzniku druhé nahrávky frontman Petr Marek. Desky kontinuálně navazují na témata předchozí tvorby Midi Lidí. V duchu textů z roku 2016 prý vznikal nový materiál v klidu a venku za úplňku. Zároveň všechny nové i staré skladby spojuje apel „Pojďme se domluvit!“, zdůrazňuje to i předcházející singl a krátký film Hemenex (2020) z loňského května. Za všechny mluví třeba i písně Brundibár nebo Láska není švédský stůl – k té bude brzy následovat videoklip.

Může se zdát, že se kapela začala brát vážněji, nicméně povědomě znějící verše jako „řeší víc sekanou než rozdíl mezi smetanou a Emou Smetanou“ v Domě se zahradou nebo „díky, že mě pochopíš a chápu i když mě nechápeš, nejsi papež“ v Reportáži psané samoplátcem jsou samozřejmou součástí balíčku obou aktuálních počinů.

S oběma deskami chystají Midi Lidi letní turné, kde nevynechají tradiční zastávky jako libereckou přehradu 2. 7. nebo festival Pohoda na trenčínském letišti 7. 7. a zahrají i na Boskovickém festivalu pro židovskou čtvrť (20. 7.), brněnském Pop Messe (30. 7.) a bratislavském Grapu pod mostom (7. 8.). Kompletní seznam koncertů je zveřejněný na sociálních sítích kapely.

Podle vydavatelství Bumbum Satori, jež nahrávky vydává, se ale vyplatí přijít si zatančit i po prázdninách: „Obě alba midi kapela pokřtí na podzim, až bude umět ty písničky zahrát. Mezitím se budeme moct těšit na letní koncerty, kde jim to ještě moc nepůjde.“

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.