Milano vydávají novou desku, pokřtí ji v Kopřivnici po boku Tomáš Palucha

Milano vydávají novou desku, pokřtí ji v Kopřivnici po boku Tomáš Palucha

V rázovitém kraji rázovitá muzika. Syrovost a lyrická bezútěšnost v hudbě garage-punkových Milano tak s ohledem na jejich severomoravský původ nepřekvapí. Kopřivnická trojice ze sebe za čtrnáct let své existence vybudovala nenápadný regionální kult, částečně i proto, že koncertů a nové muziky má jako šafránu, a zachytit ji je tak vzácnost.

Jedna z mála příležitostí se naskytne již tuto sobotu (24. září) v kopřivnické Mandale. Milano totiž právě dnes vydávají po čtyřech letech nové (mini)album Dva a půl a na domácí půdě ho rovnou pokřtí a nabídnou v reinkarnovaném MC formátu. Pět skladeb kombinuje zvuk garáže, břitkost punku, náladu post-punku a příznačný všudypřítomný ostravský smog ležící na každém sychravém riffu. Na konci tunelu je tma / ale to nikdo nepřizná.

Ten večer se v Kopřivnici navíc objeví i Tomáš Palucha, kteří nyní křižují republiku taktéž s novým albem. Kdo tak o víkendu zavítá do nejhudebnější čajovny u nás, chytne dvě mouchy jednou ranou.

Milano + Tomáš Palucha, Kopřivnice – Mandala, 24. 9. 16

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.