Mohammad přivezou do Prahy a Brna dávku temna

Mohammad Mohammad

Řekové Mohammad se zálibou v ambientu vydávají pravidelně od roku 2010. Nyní působí pod labelem Pan, předtím to byl Antifrost. V druhé polovině září se přijedou představit do Prahy a Brna.

Hudebně se Mohammad pohybují na hranách striktních elektronických ploch protkaných jednoduchými, vzájemně se prolínajícími oscilacemi. Nechybí však ani postklasický ambient hraný na cello či klavír. Typické jsou táhlé dronové pasáže a hluboké, někdy až meditativní polohy. Temnota, která člověkem prostoupí. Tunel, do něhož je posluchačka vtahována. Pomalu, zvolna, ale zcela nezvratně. „Od koncertu si lze slibovat silný zvukový prožitek, který nebude mířit na estetiku vjemu, ale na přímý vliv zvuku na vaše emoce. Jako když vás v noci, ve tmě, na cizím místě ruší bušení vašeho vlastního srdce," uvádějí pořadatelé pražského koncertu. „Hudební ekvivalent přechodu do zrnité černošedé vykreslující nekonečná pole plné mechanických cikád a spálené vegetace.” 


V Praze bude jako support ostravský projekt jednoho muže Lišaj, s kazetou na labelu Genot Centre. Lišaj se potýká s hutným ambientem, terénními nahrávkami i šeptaným vokálem, přičemž občas zabruslí k triphopovým beatům a tanečním polohám. V Brně vedle Mohammad zahraje Resina, polská cellistka a skladatelka post-klasické experimentální a elektronické hudby.

Mohammad + Lišaj, Praha – Potrvá, 20. 9. 17
Mohammad + Resina, Brno – Praha, 23. 9. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.