Zamilska, Story – Hranice na Moravě, 11. 11. 16 Zamilska, Story – Hranice na Moravě, 11. 11. 16 Marcel Skýba

Videotip: Zamilska představuje hypnotický singl Closer

Vzpomínky na podzimní Story v Hranicích na Moravě ještě nestihly pořádně vyprchat a nyní znovu ožívají. Polská producentka Zamilska, která tehdy svým temným technem udávala v kapli božský řád, totiž představuje nový singl Closer.

Omamný a dravý elektronický vír se zaryje hluboko do morku kostí a ve znepokojujícím a mrazivém zrnění postupné poodkrývá přesahující sakrální rovinu. Tu tvoří především bezeslovné vokální linky Resiny, jinak výrazné experimentální cellistky, které si, podobně jako Zamilsky, všimli i v Británii. „Closer znázorňuje cestu, neustálé hledání něčeho nespecifického a eskapismu,“ říká Zamilska. Ke skladbě zároveň vypouští i videoklip, klasickou asociační montáž z videí, které na Vimeo spadají pod licenci Creative Commons. Nezapomeňte také na rozhovor, který jsme se Zamilskou před nedávnem vedli.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.