Videotip: Zamilska představuje hypnotický singl Closer

Zamilska, Story – Hranice na Moravě, 11. 11. 16 Zamilska, Story – Hranice na Moravě, 11. 11. 16 Marcel Skýba

Vzpomínky na podzimní Story v Hranicích na Moravě ještě nestihly pořádně vyprchat a nyní znovu ožívají. Polská producentka Zamilska, která tehdy svým temným technem udávala v kapli božský řád, totiž představuje nový singl Closer.

Omamný a dravý elektronický vír se zaryje hluboko do morku kostí a ve znepokojujícím a mrazivém zrnění postupné poodkrývá přesahující sakrální rovinu. Tu tvoří především bezeslovné vokální linky Resiny, jinak výrazné experimentální cellistky, které si, podobně jako Zamilsky, všimli i v Británii. „Closer znázorňuje cestu, neustálé hledání něčeho nespecifického a eskapismu,“ říká Zamilska. Ke skladbě zároveň vypouští i videoklip, klasickou asociační montáž z videí, které na Vimeo spadají pod licenci Creative Commons. Nezapomeňte také na rozhovor, který jsme se Zamilskou před nedávnem vedli.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.