Monkey Plot se vrací, berou s sebou Moon Relay. Norové zahrají v Praze, Brně a Bratislavě

Monkey Plot Monkey Plot

Norská skupina Monkey Plot, aneb Karokh v menším, ale stále tak zajímavá, se vrací. S sebou na evropské turné vzala krajany a kumpány z labelu Hubro Moon Relay. Postupně se přesunou od Brna přes Bratislavu k Praze. Příslibem je osobitá směs současných norských kytar, namíchaná z krautrocku, jazzu a improvizovanou hudbou.

V Brně, kde se trojice zastaví nejdříve, na ně pamatují jako na legendy, které si tajemné a bájemi opředené Rumiště učarovali. „Tehdy se jednalo o křehkou akustickou improvizaci, a od té doby došlo k zásadnímu posunu, jehož milníkem je loňské LP Here I Sit, Knowing All of This,” uvádí AVA, kteří se o jejich vystoupení postarají také tentokrát. Odkud vítr jinde vane? V Bratislavě se o koncert starají v rámci Fresh Air, v Praze pak lidé z festivalu Alternativa„Monkey Plot přešli k plně rockovému zvuku, a napsali vyzrálé instrumentální album bez jediného kusu improvizace. Nejde však o absolutní popření minulé zkušenosti. Naopak - díky ní mohou skladby z alba na současném turné doopravdy ožít.” 

Stará tvář Monkey Plot je známá také Bratislavě, kde k jejich doprovodu uvádí následovné. Moon Relay svojí instrumentální hudbou uvádí do stavu halucinace a světa fantazie, jejich inspirace je podobně eklektická: techno, no wave, surf rock, free-jazz. „Svojím novým albumom Full Stop Etc. sa snažili odlíšiť od klasickej rockovej kapely. Výsledkom je takmer tanečná hudba, ktorá znie povedome a predsa je v niečom nová,” uvádí A4. Z Brna pak uzavírají, že „ke skládání zvolili svobodnější přístup připomínající práci s koláží.” 

Monkey Plot + Moon Relay, Brno – Praha, 19. 4. 17
Monkey Plot + Moon Relay, Bratislava (SK) – A4, 20. 4. 17
Monkey Plot + Moon Relay, Praha – KC Kaštan, 21. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.